Bezpečný pes

23.října 2024  |   Mgr. Gabriela Buldrová  |

V úterý 22.10. v průběhu celého dopoledne probíhal na naší škole zábavně-naučný program "BEZPEČNÝ PES". Program byl určený nejen pro žáky základní školy, ale i pro děti z mateřské školy. Cílem velmi zkušené lektorky bylo naučit děti znát řeč psího těla, psí mimiku a chování k cizím psům. Lektorka kladla velký důraz na psí varovné signály, podle kterých děti poznají, jak s nimi psi komunikují. V závěru programu naučila děti obrannou pozici, kterou by měly zaujmout v případě, že je ohrožuje cizí pes.

Mgr. Ivana Pařezová

23.října 2024