Turistický kroužek

21.října 2024  |   Turisťák  |   Ivana Novotná  |

Turistický kroužek funguje na naší škole od roku 2006. Sdružují se v něm žáci především z druhého stupně, kteří mají zájem o poznávání přírodních i kulturních zajímavostí v okolí svého bydliště. Ve školním roce organizujeme asi 10 schůzek, chodíme pěšky, jezdíme autobusem nebo vlakem. Poznáváme nejbližší města a jejich památky. Využíváme akcí, které se nabízejí v našem okolí. V zimním období pravidelně navštívíme Vodní svět a ledovou plochu v Kolíně. Na konci školního roku tradičně pořádáme pro své spolužáky, rodiče a ostatní nadšence pochod "Okolím Suchdola".

Letošní školní rok se přihlásilo 12 žáků. O našich toulkách se více dozvíte ve fotogalerii.

21.října 2024

Zámek Kačina a jeho okolí

Naše první kroky letos směřovaly na blízký zámek Kačina. Prohlédli jsme si perlu klasicismu a jeho bylinkovou zahradu. Anglickým parkem jsme prošli pěšky do Nových Dvorů. Zde nás přivítalo milé venkovské náměstí,  a vymalovaná čekárna. Odměnou nám byla útulná cukrárna ;-)

Dnes je 22. října 2024